1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MatroZZZ [7]
2 years ago
5

Don't comment. Don't even dare to press to ch.at. Just dont.

Mathematics
1 answer:
sergij07 [2.7K]2 years ago
4 0

thanks for the points dude

You might be interested in
Jell E. Bean owns the local frozen yogurt shop. At her store, customers themselves a bowl of frozen yogurt. Jell E. Bean charges
uysha [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

Unit rate = $32/(5 pounds) = $6.40/pound

[You can convert that to smaller units:

$6.40/pound × (1 pound)/(16 ounces) = $0.40/ounce]

:::::

Cost = (number of pounds) × $6.40/pound

:::::

12 pounds × $6.40/pound = $76.80

6 0
2 years ago
Simplify the expression.
Sloan [31]
1) 16n - 5
2) 4a + 3b
3) -3c + 27 + 4d
4) 2x - 7y + 3
5) 21x + 14x(second power)

5 0
3 years ago
If = 12 –3 a,find the value ofxwhen a= 8
faust18 [17]

Answer:

-12

Step-by-step explanation:

x = 12-3a

When a=8:

x = 12-3(8)

x = 12 - 24

x = -12

5 0
1 year ago
How many atoms are in 2.50 moles of iron
Genrish500 [490]
There are 1.505535375e+24 atoms in 2.50 moles of iron.
5 0
3 years ago
A graph has minutes on the x-axis and ounces of popcorn on the y-axis. A curve goes through points (0, 0), (50, 12), and (110, 1
butalik [34]

Answer:

No :)

Step-by-step explanation:

the graph does not make a straight line. :)

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which letters is correct
    10·1 answer
  • 15-4t=3 how do i solve this in words
    12·1 answer
  • in a survey of 2700 people who owned a certain type of car, 675 said they would buy that type of car again. What percent of the
    7·2 answers
  • The following M & M colors are in the bowl: 4 yellow, 6 orange, 3 green, 5 blue, 2 brown. What is the probability of selecti
    7·1 answer
  • Can someone please help with these two questions? (Or at least one if you can)
    7·2 answers
  • Show the work about the problem
    8·1 answer
  • A math teacher needs to choose 6 students from a class of 30 to go to the library. How many different groups can she select?
    6·2 answers
  • Someone help me with this
    11·2 answers
  • PLEASE SOLVE I WILL MARK BRAINLIEST HURRY PLEASE
    6·1 answer
  • Aiden buys a bag of cookies that contains 9 chocolate chip cookies, 8 peanut butter cookies, 8 sugar cookies and 9 oatmeal cooki
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!