1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vanyuwa [196]
2 years ago
12

1/3+1/3+1/3+1/3=4/3 is this answer correct?

Mathematics
1 answer:
natali 33 [55]2 years ago
7 0
Yes but if you need it in mixed number form it’s 1 1/3
You might be interested in
2y<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=2y%20%3D%2050" id="TexFormula1" title="2y = 50" alt="2y = 50" align="absmiddle" class="l
elena-s [515]
Y = 25
50 divided by 2 = 25
4 0
3 years ago
1. 6 divided by 8/9 SHOW YOUR WORK AND EXPLAIN ​
malfutka [58]

Answer:

6.75 is the answer

Step-by-step explanation:

6(8/9)

=6.75

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Pets R Us claims in their advertisement that they have the best price in town for ChowChow dog food. They sell 20-pound bags for
Ilya [14]

Answer:

stuff4pets has better price by 2 cents

Step-by-step explanation:

unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound

unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
If someone treat at geometry has anyntime could you come answer my question
ki77a [65]
I am pretty good at any math and I love a good challenge. What is your question because I'd be glad to help!!!
4 0
3 years ago
PLS HELP ME ASAP I AM TIMED explain ur asnwer DONT GUESS THATS REALLY IMMATURE AND RUDE
Sav [38]
The answer is D

See attached picture:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Find the domain of the function…. f(x) = 16x + 6
    7·1 answer
  • Tabitha earns $8.50 per hour at her summer job. She want to save money to buy a tablet that costs $289 plus 6% sales tax. Tabith
    14·1 answer
  • What is the value of x that makes the given equation true?​ 2(x−8)=x+5x​
    8·1 answer
  • Solve for x. 2x + 7 = 15
    6·2 answers
  • sam can make 18 burritos in 8 min write the ratio that compares the time to the number of burritos simplify if possible
    13·1 answer
  • Help plz
    6·2 answers
  • TanA × cosecA = secA​
    12·1 answer
  • From points A and B, the distance between which is 1020 mi, two trains left simultaneously towards each other. The speed of one
    9·1 answer
  • I’m stuck on this one help anyone?
    7·1 answer
  • A
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!