Answer:
(7x-5)(3x+4)
Step-by-step explanation:
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer:
I would say B, but can't be sure because is part of the question cut off?
Step-by-step explanation:
Hello there!
You could write it in word form as:
Forty one thousand, three hundred and seventy eight.
Hope This Helps You!
Good Luck :)