100 kg becouse 1000 grams is egual 1 kg
Answer:
Step-by-step explanation:
20.70/90= 0.23 per foot
30*.23= 6.90
It'll cost $6.90 for 30 more feet.
The first one in the top is 180 degrees so 8(15) and 8x15=120 so x on the other side is 60.
Answer:
17/3
Step-by-step explanation:
or 5 2/3