You bought a binder for $5 and four notebooks. You spent a total of $17. How much did each notebook cost?
2 answers:
Answer:
$3
Step-by-step explanation:
17 - 5 = 12 divided by 4 = 3
Answer:
$3
Step-by-step explanation:
17 - 5 = 12
12/4 = 3
You might be interested in
Answer:
3.72 x 100000000= 372000000
1.2 x 100000 = 120000
Step-by-step explanation:
idek
Answer:
7x=-5x
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
11 and 12
Answer:
Its to blurry pls zoom in
Step-by-step explanation: