1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LuckyWell [14K]
2 years ago
11

You bought a binder for $5 and four notebooks. You spent a total of $17. How much did each notebook cost?

Mathematics
2 answers:
Alenkasestr [34]2 years ago
4 0

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

17 - 5 = 12 divided by 4 = 3

vovikov84 [41]2 years ago
3 0

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

17 - 5 = 12

12/4 = 3

You might be interested in
Can someone please help me with this
Nezavi [6.7K]

Answer:

3.72 x 100000000= 372000000

1.2 x 100000 = 120000

Step-by-step explanation:

idek

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is x^2+6x=x^2-6x as a system?
Fudgin [204]

Answer:

7x=-5x

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
delia drove her car 179 miles. The car used 6.04 gallons of gasoline on the drive. Estimate the cars gasoline milage in miles pe
jok3333 [9.3K]
29.6 mpg is the answer.
8 0
2 years ago
MULTIPLE CHOICE QUESTION
frosja888 [35]

Answer:

Step-by-step explanation:

11 and 12

8 0
3 years ago
Please answer all three!!!!fast please no links
Lesechka [4]

Answer:

Its to blurry pls zoom in

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need help with this problem
    15·1 answer
  • -4y+3=19 i dont know the steps
    6·1 answer
  • HELP!! 15 POINTS
    15·1 answer
  • Which equation could generate the curve in the graph below?
    15·1 answer
  • Find the missing term.
    13·2 answers
  • Portions of three rectangles are shaded as shown. What is the area of the shaded region?
    6·1 answer
  • PLEASE HELPPPPPP. I NEED IT DONEEEEE. ​
    5·1 answer
  • What is the area of this tropeziod
    9·2 answers
  • Free brainliest to the first person to answer the question correctly because I wuv ya'll!!!!
    13·1 answer
  • HELP PLEASE!!!! Im not good with math PLEASE HELP ASAP!!!
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!