Answer:
Units of hair products = 2634 units
Step-by-step explanation:
Given that:
Worth of products in the inventory = $6400
Average cost per unit = $2.43
Number of units = 
Number of units = 
Number of units = 2633.73
Rounding off to nearest whole number = 2634 units
Hence,
Units of hair products = 2634 units
She could make 20 servings of lasagna.
There are 4 servings per pound of lasagna, and there are 5 pounds total.
4 x 5 = 20
Answer:
12
Step-by-step explanation:
I did the problem myself and my teacher always said thatif you don't get the exact answer then round to the closest one. The answer that i got was 31,808.6, the closest one to that would be letter C.
The second graph, B is the answer