1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kolezko [41]
2 years ago
10

Geometry Question Need Help. Solve for x:

Mathematics
1 answer:
diamong [38]2 years ago
5 0

Answer:

im not sure

Step-by-step explanation:

sorry

You might be interested in
Solve for g in the proportion.<br> 3/g = 24/16
Nata [24]

Answer:

This is your answer ☺️☺️☺️

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The measure of each interior angle of a regular polygon is 150 how many sides does the polygon have?
Dmitry [639]
The exterior and an interior angles always add up to 180 degrees.
180-150=One exterior angle
180-150=30
We know that all of the exterior angles add up to 360
360/30= the number of sides
360/30=12
The shape has 12 sides.
3 0
3 years ago
TWO water hoses are pouring water into two separate pools. Alex measures the volume of the water in each pool after different am
Mashcka [7]
Hvgjvrgnnvcthhcfggjgfyhgftty
7 0
2 years ago
Which decimal does NOT represent the amount shaded in the grid? M
navik [9.2K]

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

B. 0.078 is your answer

6 0
3 years ago
If a snail moves six feet in 15 minutes, how far will it go in two hours?
Ede4ka [16]
It will go 48 feet.                 
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A scale drawing of a conference room has a length of 5 inches and a width of 0.5 inches. if the scale is 0.5 inches = 8 feet wha
    14·1 answer
  • In January, a dealership sold 164 vehicles. In February, the same dealership sold 23.8% fewer vehicles than they sold in January
    8·1 answer
  • Which grows faster linear or exponential
    9·1 answer
  • A carnival charges $1.50 per ride after an entrance fee. You paid a total of $30
    12·1 answer
  • How many parts are there in the format of a two-column proof?<br><br> 3<br> 4<br> 5<br> 6
    13·1 answer
  • Katherine paid $25.56 for12 gallons of gasoline. What is the price per gallon of gasoline? per gal
    6·1 answer
  • Has to be a fraction. 50 points, don't miss out :-)
    11·1 answer
  • A petri dish of bacteria grow continuously at a rate of 200% each day. If the petri dish began
    13·1 answer
  • Ahmed an Art dealer earns 25% commission of the dollar value of the art pieces that he sells at the Gallery. Ahmed earns $10,000
    6·1 answer
  • HELPPPP <br><br>which value is equal to 2✓28-5✓63?<br><br>a-37✓7<br>b-✓7<br>c-11✓7<br>d✓7​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!