Multiply 57.6 x 8 = 460. 8 and since you have to convert it to feet you divide by 12 which gets you 38.4 feet
Answer:
b
Step-by-step explanation:
b
Depends on how much percent you have to put down for the house. Like if it’s 10% then just subtract 10% from the cost of the house.
Answer:
see below
Step-by-step explanation:
9 dollars / 33 lbs = .272727 dollars per lb
.39 / 1 lbs = .39 per lb
The large bag is less expensive
If you are looking to write an inequality equation that models this situation, then the answer would be:
. The "at most" signals to use the less than or equal to sign.