1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
astra-53 [7]
3 years ago
11

To those who are struggling with geometry or any maths class download “Gauthmath”. it has actual tutors who will give answers an

d step-by-step explanations. In case if anyone downloads it, can you use my code when signing up? The code is: KDUXHL
Mathematics
1 answer:
Alekssandra [29.7K]3 years ago
4 0

Answer:

Thanks this can come in handy for me

You might be interested in
What are sample spaces in math?
Aloiza [94]

Answer:

Sample spaces are for example, if I flip a coin and spin a wheel that has 1, 2, and 3 on it, the sample space would be {H1,H2,H3,T1,T2,T3}. So, sample  spaces list the possibilities of a given set.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the surface area of the triangular prism?
Inessa [10]

Answer: A. 370 cm2

Step by Step explanation:

10x15=150 The big rectangle

15x6=90x2=180 The small rectangles

20x2=40 the triangles

Add all up 150+180+40=370

Hope this helped

3 0
4 years ago
Tiffany, Lori, and Mika are practicing for an egg-toss contest. The distance from Tiffany to Lori is 17 inches. The distance fro
Sloan [31]
If you add all of the numbers together the answer your going to get is 17+32+28 which equals 77
5 0
3 years ago
Please help mei really need this here is the picture
ANTONII [103]

Answer:

The length is 7.2 feet.

Step-by-step explanation:

It is a ratio of 10:18. Therefore you can simplify the ratio to 18/10 or 1.8. This then becomes 4 (width) times 1.8, or 7.2 feet. :)

8 0
3 years ago
You had $21 to spend on eight notebooks. After buying them you had $5. How much did each notebook cost?
sammy [17]

Answer:

each notebook costs $2

Step-by-step explanation:

21-5=16/8=$2

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A utility company’s pump moves 1,008 gallons of water in 8 minutes. What is the unit rate in gallons per minute
    12·2 answers
  • What is 5y^2 + b - 1x<br> y=-3<br> b=6<br> x=5<br> Please show work
    5·1 answer
  • 270644425x6836469672
    9·1 answer
  • List the angles of triangle ABC in order from smallest to largest measure if AB = 9, AC = 11, and BC = 10.
    12·1 answer
  • What is 6(p+6)- (p-6)
    13·1 answer
  • Convert Decimal 98 to Binary<br> Pls help
    5·1 answer
  • The income statement of Carla Vista Co for the month of July shows net income of 2300 based on service revenue 6500, salaries an
    7·1 answer
  • Which expression is the best estimate of 5 7/8−3 2/15?
    13·1 answer
  • The points A, B and C in 3D space are such that:
    9·1 answer
  • Transform the given function f(x) as described.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!