1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alenkasestr [34]
3 years ago
7

The flooring cost is $52 per square meter. It is only sold in whole numbers of square meters. How much will it cost Tina to buy

flooring for her study?
Mathematics
1 answer:
elena-14-01-66 [18.8K]3 years ago
8 0

Answer:

it depends on how big her study is-

but ig it could be 5= 260 dollars

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Verify the following:<br> 15x(6+(-2) ) = (15x6) + 15x (-2)
NeX [460]

Answer:

-True-

Explanation:

the left side

60

is equal to the right side

60

, which means that the given statement is always true.

6 0
3 years ago
What does it mean to the rise over run when the slope is an integer?
Brilliant_brown [7]

Answer: I think it’s C.

sorry if it’s wrong❣️.

8 0
3 years ago
Evaluate 3z + 2[z-1) when z = 5
Gnesinka [82]

Answer:

23

Step-by-step explanation:

3z + 2(z-1)

Let z=5

3*5 +2( 5-1)

15 +2(4)

15+8

23

7 0
3 years ago
Increase the product if w and 8 by 15
Sergeu [11.5K]

Answer:

This question is hard to understand

Step-by-step explanation:

(w+8) × 15   ???

7 0
2 years ago
What is the factored form of 49x2 - 56x + 16
OlgaM077 [116]
X = 4/7 = 0.571 I believe so
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Polk elementary school has three classes for each grade level kindergarten through fifth grade if there is an average of 27 stud
    7·1 answer
  • What is 2 2/3 in simplist form
    8·2 answers
  • Suppose that rental company charges $5 and $10 per day for renting a riding lawn mower. If you create a linear function for the
    11·1 answer
  • The cost of an item is 100% of its price. What number goes in place of ? in the addition problem?
    11·2 answers
  • What is 595/25 equal to ?
    14·1 answer
  • The ice ages are an example of climate change.where else have you heard about climate change
    8·1 answer
  • At Rite Aid you can get 24 rolls of Quilted Northern for $9.29. Find the unit rate
    12·2 answers
  • A population of 2000 fish increases at an annual rate of 7.5%. Write the model, then predict how
    10·1 answer
  • Find the area of the shaded region. Round to the nearest hundredth where necessary.
    10·1 answer
  • Each container must hold exactly 1 litre of water Each container must have a minimum surface area
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!