1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Komok [63]
3 years ago
10

If you know this please help

Mathematics
1 answer:
Anuta_ua [19.1K]3 years ago
4 0

Answer:

its c hope this helps:)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
In ΔLMN, MN = 15, NL = 20, and LM = 6. Which list has the angles of ΔLMN in order from smallest to largest?
Gnom [1K]

Answer:

m<N, m<L, m<M

Step-by-step explanation:

The angle that sees the longest side length has the bigger angle measurement

so the angles would be listed as following :

from smallest to largest :

m<N, m<L, m<M

6 0
3 years ago
340 over 8 as a unit rate
Anastasy [175]
340/8 = 42.50 per unit
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What would you get if you multiple-2x with x
bezimeni [28]
You would get -2x^2.
4 0
3 years ago
Which statistical question does the data in Table 3 answer?
rewona [7]

Answer:

average of siblings with that height and weight

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
PLEASE HELP ANSWER 4 AND 5.
kumpel [21]

4) The ratio of lemons to cups of sugar = 2/3 or 2:3

5) The ratio of cups of sugar to cups of water = 3/14 or 3:14

Hope that helps

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify:
    8·2 answers
  • C.The Spencer family bought 4 adult tickets and 2 children's tickets. Did they spend the same as the Andrew family? Explain.
    12·1 answer
  • Zeke needs to save a minimum of $16,500 to buy a truck. He has already saved $7,250. He plans to continue to save $350 each mont
    13·1 answer
  • I need help fast please!!!
    10·1 answer
  • At Shaw's Market, apples cost $10 per case and bananas cost $6 per case. If an order comes in for a total of 300 cases for $2,00
    15·1 answer
  • The area of a rectangle is 96 in2. The length of the rectangle is 8 inches. Find the perimeter of the rectangle. Show all work f
    13·1 answer
  • Sele
    12·1 answer
  • Please Help! I will give brainliest! &lt;3
    8·1 answer
  • The value of y varies directly with x. When the value y is 3/5, the value of x is 0.125.
    13·2 answers
  • write and solve an addition equation to find Huntley's Creek earnings if the total monthly earnings for all the stores is $354,3
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!