1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
miss Akunina [59]
3 years ago
15

Please help me!!!!!!​

Mathematics
1 answer:
enot [183]3 years ago
4 0

Answer:

2

Step-by-step explanation:

rounded down

You might be interested in
Sandys friends ate 0, 2, 3, 4, 6, 6, and 7 pretzels. Sandy says the mean of the data is 4. Is Sandy correct?
diamong [38]
If sandys friends ate 0, 2, 3, 4, 6, 6, and 7 pretzels, the mean of the data would be 4. So yes sandy is correct.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
a survey mr thrones class shows that 5 out of 8 students will by lunch how many out of 720 students in the school will buy lunch
never [62]

5/8 that's how ratio of students that will buy lunch. so in order to find number students who will buy the lunch out of 720, just multiply 720 with 5/8 ie, 720x5/8 ie 450.

450 is answer

8 0
2 years ago
Solve:<br> 3x + x -5 = 2(x -2)
RUDIKE [14]

Answer:

1/2

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
6^7/6^5 in index form<br>help me
brilliants [131]

Answer:

12^12

Step-by-step explanation:

can u please help me

7 0
2 years ago
Indira is using a number line to add –1 + (–3). She begins by showing –1 on the number line, as shown below. What is the sum of
Naddik [55]
The answer is -4, because -1+-3=-4
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 17ft =blank yards blank ft
    8·1 answer
  • A stable roommate problem with 4 students a, b, c, d is defined as follows. Each student ranks the other three in strict order o
    11·1 answer
  • Andy buys a 75 cent juice box using only quarters and nickels. show the amount he spent in two ways.
    10·1 answer
  • Which of the following values of d will result in a true statement when substituted into the given equation?
    9·2 answers
  • What'e More
    9·1 answer
  • The graph shows two lines, A and B.
    8·1 answer
  • simply combining like teams 3a-2b-ab-(a-b+ab)-4ab+2b-a if l write tge answers as 1a- 6ab is it correct ?​
    10·1 answer
  • PLEASE NEED HELP ASAP<br><br>need help on figuring out axis of symmetry <br><br>thank you so much!​
    13·1 answer
  • A 9-yard roll of string costs $3.42. What is the unit price?
    14·1 answer
  • I need to find the easiest way to learn how to divide fractions and mixed fractions. I also don't get how to simplify. 5 1/2 div
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!