The required simplified value of $10.40 to $13.12 is $2.72.
Given that,
To determine the simplified value of $10.40 to $13.12.
<h3>What is simplification?</h3>
The process in mathematics to operate and interpret the function to make the function or expression simple or more understandable is called simplifying and the process is called simplification.
Here,
In the question, asked about the difference between the numbers
$10.40 to $13.12
= 13.12 - 10.40
= $2.72
Thus, the required simplified value of $10.40 to $13.12 is $2.72.
Learn more about simplification here:
brainly.com/question/12501526
#SPJ1
Answer:
is a multiple of 4
Step-by-step explanation:
Let's think about this.
Even numbers are basically numbers that, when divided by 2, get us an integer.
This means that
must be an even integer.
<em>However,</em>
Every other even number, when divided by 2, gets you an odd integer.
This means that every second even number,
gets us an even number.
This also means that every time
is an even number, n will be a multiple of 4 (as
).
Test this out with any even number that's a multiple of 4 (all multiples of 4 are even numbers)
Hope this helped!
Answer
101 apples
Step-by-step explanation:
8 lbs x 16 oz = 128 oz
$28 / 128 oz = 22¢ per oz
$112 / 0.22¢ = 509 oz
509 oz / 5 oz = 101.8 apples
9514 1404 393
Answer:
see attached
Step-by-step explanation:
The attachment shows the ordered pairs (x, f(x)) and their graph.