Answer:
Well just gonna explain kn the bottom but the answer is 10
Step-by-step explanation:
what you would have to do first is to jusy do 5x4 which is 20 then since you wanna find the volume yoi qould juat do 200 divide by 20 which is 10
Answer:$6
Step-by-step explanation:Divide 36 by 6
Answer:
0
Step-by-step explanation:
This would be basically be zero/0 because anything times 0 is just nothing.
Answer:
hi I need actually a lot of help with Matt since I'm not the best?
Answer:
0.4875 cents per ounce
Step-by-step explanation:
16 ounces per pound
1.75 lbs x 16 = 28 ounces
$13.65/28 ounces = .4875 cents/ounce
Check: 0.4875 cents x 28 ounces = $13.65