Hi,
Work:
Equation;

Write an expression in the exponential form with a base of 2.

Since bases are the same, set the exponents equal.

Switch the sides (RESULT)

Hope this helps.
r3t40
Answer:B is correct one
Step-by-step explanation:
Unit price = total price / size
unit price for 25 ounce can :
$4.80 / 25 ounces = $0.192 per ounce
Answer:
= 
Step-by-step explanation:
Given

Required
Simplify

Rewrite as


Open the bracket
