1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
emmainna [20.7K]
2 years ago
14

Write the ratio as a fraction in simplest form.

Mathematics
1 answer:
OLEGan [10]2 years ago
7 0

Answer:

Hello there! In normal form it would be 213/412 but in simplest form there is no fraction.

Step-by-step explanation:

There is no simplest form for this fraction

Hope this helps! :)

You might be interested in
Express sum as product 18+27
geniusboy [140]
18+27
=9(2+3)
=9*5 Answer
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the area of a parallelogram that has a base of 6 centimeters and a height of 4 millimeters?
qwelly [4]

Answer:

(A)24 cm2

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
I need help on this math problem
xxMikexx [17]
The answer is A, it’s the only one that makes sense
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
100 POINTS AND BRAINLIEST. I need help ASAP.
Svetach [21]

Answer:

Step-by-step explanation:

First what we must do is rewrite the table to find a solution:

0.25^x −0.75x+1

   64     3.25

   16     2.5

    4      1.75

    1      1

 0.25     0.25

 0.0625 −0.5  

 0.015625  −1.25

We see where the values of the function are the same:

x = 0 (1)

x = 1 (0.25)

answer:

x = 0

x = 1

4 0
2 years ago
3.5 hours:$10 1/2 hour:$1.25. What is the unit rate in dollars per hour for each company?
Rasek [7]

One company wants $10 per 3.5 hours, so they want 10 / 3.5 ≈ 2,86 dollars per hour (after rounding to the closest hundreths).

Second company wants $1.25 per half an hour, so they want 2 * 1,25 = 2,50 dollars per hour.

The unit rate is 2,86:2,50

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Can someone write the point slope equation
    8·1 answer
  • I need help with number 7.
    13·1 answer
  • Miriam bought a digital camera that cost $140. The sales tax in her state was 7%.
    13·2 answers
  • Describe julius caesar as a child
    14·1 answer
  • Kayla buys a bag of cookies that contains 5 chocolate chip cookies, 9 peanut butter cookies, 5 sugar cookies
    7·1 answer
  • 1. -3+9y = 36
    15·1 answer
  • You say me when you start at 21 and count by tens. I am after 91. I am before 111. What number am i?
    11·2 answers
  • Can u help me answer this? A tree is 8.5 feet tall. It grows 0.75 feet each year.
    13·1 answer
  • Hello! Please help me. Huhu
    13·2 answers
  • Help me, the question is in the picture<br><br> Thank you :)
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!