Y= 2x + 2 , the y intercept is 2, the graph was provide this point for u already . E Then , I just found the slope by using the formula that I had learned from textbook , which is M= y2 - Y1 divided by X2-X1 .
Answer:
Step-by-step explanation:
$11/ 47 pound = $0.234 for 1 pound
the cost of buying 47 pound for 11 dollars is cheaper than to buy individual 1 pound bag for 0.45.
Answer:
The answer is "25 in"
Step-by-step explanation:
Please find the complete question in the attached file:
Given:

Using the Pythagorean theorem:

