Answer:
31.40
Step-by-step explanation:
3.14 x 10
= 31.40
I'm very sorry if you get it wrong tell me
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
I’m not sure but is it C?
Diameter = 7 cm
radius = 7÷2 = 3.5
Volume of cone = 1/3

Volume of cone = 1/3

= 115 cubic inches (Answer B)