1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
oee [108]
3 years ago
13

Help please I’ll give extra points

Mathematics
1 answer:
romanna [79]3 years ago
8 0

Answer:

56

Step-by-step explanation:

180-124 ....................

You might be interested in
I need these 2 questions answered fast please.​
shtirl [24]

Answer:

75 ft / none of these (43)

Step-by-step explanation:

formula: (area =1/2bh)

so you take base × height and then take half of that number (divide by 2)

5 0
3 years ago
What inverse operation do you use to solve for m? <br><br> 11=m - 4
gulaghasi [49]

Answer:

I would use addition

Step-by-step explanation:

Since addition is the opposite of subtraction.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Corner Grocery charges $4.80 for 12 sodas. Max's Market charges $5.25 for 15 sodas.
weeeeeb [17]

Answer:

To do this, just do 12 divided by 4.80 = 2.5 dollars per can at Corner Grocery, and at Max's Market 15 divided by 5.25 = 2.85 per can. So the Corner Grocery has a better unit price by 35 cents.

Thanks for your question.

8 0
3 years ago
Jasmine, Abby, and Amber had $865 altogether. Jasmine spent 2/5 of her money. Abby spent $40, and Amber spent twice as much as J
erastovalidia [21]

Answer:

288.333333333

Step-by-step explanation:

Me, personally am not great with math, but I can say you have to take $865 then take away $40 then decide how much they get apiece. to do that you must divide 865 from 3. afterwards you should take that number away from 865 remember that you are also taking away 40 then you have your final answer

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do you find how many times larger
masya89 [10]

Answer

whats the problem.

Step-by-step explanation:

 

4 0
3 years ago
Other questions:
  • answer for points and do it RIGHT with PROOF/WORK Plus you get points I wasted 80 points on a wrong answer before so please do i
    12·1 answer
  • The Smiths spend 11% of their budget on entertainment. Their total budget this year is $2,000 more than last year, and this year
    7·1 answer
  • UMM HELP ME !!!!!.... I HAVE NOTHING ELSE TO SAY XD
    12·1 answer
  • Can someone plz plz plz help me?????
    11·1 answer
  • The point C(-3, -1) is rotated 180 degrees clockwise about the origin. What are the coordinates of the resulting point, C
    11·1 answer
  • Do any one know the answer 8X + 4 - 6x + 7*
    7·2 answers
  • Find the Ares of a semi circle whose radius is 2.4 cm​
    11·2 answers
  • I need help plzzzzzz
    13·1 answer
  • QUESTION 1: TRANSPORT Mr Dlamini transport people between Butterworth and East London using a bus which has a capacity of 100 pe
    6·1 answer
  • Find the area of the triangle. Round to the nearest<br> tenth.<br> .
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!