Answer:
75 ft / none of these (43)
Step-by-step explanation:
formula: (area =1/2bh)
so you take base × height and then take half of that number (divide by 2)
Answer:
I would use addition
Step-by-step explanation:
Since addition is the opposite of subtraction.
Answer:
To do this, just do 12 divided by 4.80 = 2.5 dollars per can at Corner Grocery, and at Max's Market 15 divided by 5.25 = 2.85 per can. So the Corner Grocery has a better unit price by 35 cents.
Thanks for your question.
Answer:
288.333333333
Step-by-step explanation:
Me, personally am not great with math, but I can say you have to take $865 then take away $40 then decide how much they get apiece. to do that you must divide 865 from 3. afterwards you should take that number away from 865 remember that you are also taking away 40 then you have your final answer
Answer
whats the problem.
Step-by-step explanation: