1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
8_murik_8 [283]
3 years ago
6

I need help pleaseee​

Mathematics
1 answer:
katen-ka-za [31]3 years ago
8 0

Answer:

H

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which word expression matches the numerical expression 2 1/4 + 8/3
Brilliant_brown [7]

Answer:

I think the right answer is A

sorry if I am wrong

8 0
3 years ago
Multiply: (5.8 x 10^-6) x (2 x 10^4).
Nitella [24]

Answer:

1.16*10^{-1}

Step-by-step explanation:

(5.8*10^{-6}) *(2*10^{4})\\=11.6*10^{-2}\\=1.16*10^{-1}

6 0
3 years ago
3 times 6.89 with a grid
Vinil7 [7]

DO YOUR OWN WORK CHEATING A$ BOI



4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jill bought 3 boxes of ice pops. Each box contains 4 orange ice pops and some cherry ice pops. The number of cherry ice pops in
Leya [2.2K]

Answer: 9 cherry ice pops

Step-by-step explanation:

if you bought 3 boxes and there is four orange one in each pack the that is

12 and 36 divided by 4 is 9 so there is 9 cherry ice pops

6 0
3 years ago
Say wut in 30 secs and you will get 5o points and brain crown
cluponka [151]

Answer:

wut

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If x equals 3 what is the answer to the expression 4 times the sum of X and 3 ​
    10·1 answer
  • Could Anyone Help ??!!!
    15·1 answer
  • Represent 4/7 and 3/14 in a horizontal or vertical number line
    7·2 answers
  • A population of bacteria is initially 6000. After three hours the population is 3000. If this rate of decay continues, find the
    10·1 answer
  • 120 miles in 2 hours is a....
    10·2 answers
  • Which equation describes the line with slope 5 that contains the point ( -1, 4)?
    12·1 answer
  • If 8 boxes of cereal cost $27.60, what is the price of one box?
    10·1 answer
  • PLEASEEEEE help me on these 2 questions.
    14·1 answer
  • Select the correct days. Gina tracks the low temperatures for a city over six days. Identify the days colder than -1.75°F. I WIL
    13·1 answer
  • If B is 60% more than A, then A is
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!