1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rus_ich [418]
3 years ago
6

Patricia paid $385 for 5 nights at a hotel find the unit rate

Mathematics
2 answers:
omeli [17]3 years ago
7 0
The unit rate is $77 per night.
Pavlova-9 [17]3 years ago
6 0
Patricia paid $77 / night
You might be interested in
Please help me with these
Margaret [11]
= 3^3 - |-39 | / (-3)
= 27 - (-13)
= 40

9)
top:
3(2)^3 / 6 +(-5)
= 24/6 - 5
= 4 - 5
= -1

bottom:
= 5 - 4 - 27/9 *3
= 5 - 4 - 3*3
= 5 -4 - 9
= -8
so
-1 / -8 = 1/8

answer
1/8
8 0
4 years ago
I will give braniest to whoever explains this to me the best.. 25 points just for answering!
finlep [7]
I believe it equals \frac{a ^{ \frac{9}{2}xy ^{ \frac{19}{3} }  } }{b ^{10} }
6 0
3 years ago
Destiny paid $6.60 for a dozen cupcakes for a birthday party. What is the unit cost for each cupcake?
balandron [24]

Answer:

The unit cost for each cupcake is .55 or 55 cents

Step-by-step explanation:

6.60 divided by 12 is .55  so therefore, your answer is .55 have a great day hopes this helps :)

4 0
3 years ago
Find the sum of the first 150 positive even integers.
Gnoma [55]

Answer:

22650

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Write a number sentence that will calculate a reasonable estimate for the quotient of 3325÷5​
Doss [256]

Answer:

3325/5=665

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • A cat falls out of a tree and takes 1.4 seconds to land safely on its paws on the ground how many meters did the cat fall ?
    5·1 answer
  • Randy is flying a kite in which the length of the line to the kite is 88 feet long. If the height measurement shown of the kite
    8·2 answers
  • What is the mean of 5.6, 7.4,5.4,8.0,1.4
    14·2 answers
  • Maths question pls answer
    9·2 answers
  • If 2 apples cost $1.50 how much would 8 apples cost? How much would 62 apples cost? And how many apples can you buy with $18.00
    14·1 answer
  • What is the value of z?
    14·2 answers
  • How many 1/3 inch cubes does it take to fill a box with width 2 2/3
    5·1 answer
  • Which of the following points would be on the graph of the equation: y=-4x+6
    6·1 answer
  • Investment question Part 2: $3,500 is invested at 7%. How much money
    9·1 answer
  • Find p + q<br><br> someone pls help
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!