1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Papessa [141]
3 years ago
11

Please HELP ! Need answer ASAP?

Mathematics
1 answer:
Debora [2.8K]3 years ago
3 0
I can’t tell what’s going on
You might be interested in
You get a student loan from the Educational Assistance Foundation to pay for your educational expenses as you earn your associat
Dahasolnce [82]

Answer:

  $2880

Step-by-step explanation:

I = Prt

= $3600·8%·10 = 0.80·$3600 = $2880

The simple interest on $3600 over a 10-year period is $2880.

3 0
3 years ago
How many decimal places are there in the product of 0.87 x 18?<br><br>A. 1 B. 2 C. 3 D. 4​
sp2606 [1]
C
hope it helpssssssss
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Add. 6 5/6 +(-6 1/5) Enter your answer as a simplified fraction in the box.​
BigorU [14]

Answer:  look at the image :))

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Draw as many different triangles as possible that have two sides of length 4 cm and a 45° angle. Clearly mark the side lengths a
Basile [38]

Student Verified! ✅

Answer:

The answer is 3!

5 0
2 years ago
Find the lowest natural number which when divided by 12, 45, 15 and 10 leaves the remainder of
Levart [38]
12=2*2*3
45=3*3*5
15=3*5
10=2*5
L.C.M=2*2*3*3*5=180
required number 180+2=182
5 0
2 years ago
Other questions:
  • Help!!!!!! A S A P!!!!!!!!!!!!
    12·1 answer
  • Does anyone understand with work ? Please help me
    11·2 answers
  • I need help with this problem! Thank you !
    11·1 answer
  • How do you get statistics from percentages
    5·1 answer
  • Your class sells 64 tickets to a play.
    15·1 answer
  • 4.4 times 10 to the power of -5 in standard form
    10·1 answer
  • -4/5(-8x+6)=1+7 Please Help
    5·1 answer
  • HELP ME 20 POINTS IF YOU PUT THE WRONG ANSWER YOUR GETTING REPORTED AND ACUTELY PUT THE ANSWER
    10·2 answers
  • A 9-pack of plastic cups costs $7.83. What is the unit price?
    10·1 answer
  • Use a graphing calculator or other technology to answer the question.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!