1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Masja [62]
3 years ago
11

20 POINTS HELP ASAP

Mathematics
1 answer:
Anon25 [30]3 years ago
6 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can someone help me please
navik [9.2K]

Answer:

the \: answer \: is \: choice \: b \:  \frac{ - 2 \sin(x) }{1 +  \cos(x) }

will give you an explanation if you want tag me on comment.

4 0
1 year ago
What operation is used to change a PERCENT to a DECIMAL?
ZanzabumX [31]
To convert a percent to a decimal, we divide by 100. This is the same thing we do to convert a percent to a fraction.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The original selling price for a dress was D dollars. If the selling price is increased 30%. After that the price dropped 15%. W
hodyreva [135]
15% increase
15/100xD
D=100/15
D=6.67
D+6.67
6 0
3 years ago
A 16- fl oz bottle of juice cost $2.00. What is the unit cost ?
Dmitry [639]

Answer:

$0.13 (this is a rounded answer)

Step-by-step explanation:

The unit cost is the cost of a 1 ounce bottle so you would divide the cost by the total number of ounces:

$2.00 divided by 16 is 0.125 but you would round because you need a cost not a decimal.

So your final answer would be $0.13 per ounce.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
simplify 5 square root of 11 end root minus 12 square root of 11 end root minus 2 square root of 11. negative 33 square root of
DENIUS [597]
5√11 - 12√11 - 2√11 = (5 - 12 - 2)√11 = -9√11
6 0
3 years ago
Other questions:
  • NEED HELP WITH HW!!!! (will mark brainliest)
    12·1 answer
  • How do you pass pre cal when you have a 56?
    9·2 answers
  • The figures are similar. Give the ratio of the perimeters and the ratio of the areas of the first figure to the second.
    12·1 answer
  • Why were Europeans willing to pay for expensive Voyages to find a Northway North
    12·1 answer
  • Which people are involved in a debate? Check all that apply.
    9·1 answer
  • If g(x) = (24 – x)2 + 7, what is<br> the value of g(6)?<br> O 250<br> O-2<br> O 243<br> O 331
    11·1 answer
  • What is the y-intercept of y=-3x-2
    11·2 answers
  • Solve for c when,<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=7c%20%3D%2028" id="TexFormula1" title="7c = 28" alt="7c = 28" align="absm
    12·2 answers
  • Ricardo's Appliance is having a 35% off sale on
    9·1 answer
  • Bat ampanget ko???????????
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!