30 * 0.05 + 1 = X
1.5 + 1 = X
2.5 = X
The light remains yellow for 2.5 seconds on a street with a speed limit of 30.
Answer:
no they had $9.39
Step-by-step explanation:
i just added them all together
Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver
Answer:
f(2)=21
Step-by-step explanation:
f(2)=2^3+2*2-4+13=8+4-4+13=8+13=21