1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pachacha [2.7K]
2 years ago
15

Please help me please will give brainly

Mathematics
1 answer:
JulijaS [17]2 years ago
7 0

its b

Step-by-step explanation:

not really sure hope you get this right im sooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo sorrryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy i9f you get this wrong

You might be interested in
Mark drew two lines that form a right angle what word describe the lines mark drew
Ronch [10]
It would be perpendicular lines
4 0
3 years ago
Help me please!!! 100 points
Tju [1.3M]

Answer:

ohlkkkk

Step-by-step explanation:

but give your questions first

8 0
2 years ago
Help please !!!!!!!!!!!
Nataliya [291]
I would say the third option, Density Independent.

I hope this helps!
4 0
3 years ago
How many quarts of water must be added to 3 gallons of soup that is 60% chicken broth to make the soup 40% chicken broth
Nuetrik [128]

Answer:

<u><em>6 quarts</em></u>

Step-by-step explanation:

60% 3 gallons = 1.8 gallons of broth

water = 0% broth

1.8=1.2+0.4x

0.6=0.4x

x=1.5

1.5 gallons = 6 quarts

8 0
3 years ago
Order these numbers from least to greatest. 3.4051, 5.229, 3.4, 3.45<br><br>​
Allushta [10]

Answer:

3.4, 3.4051, 3.45, 5.229

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What are (a) the x component and (b) the y component of a vector in the xy plane if its direction is 250° counterclockwise from
    6·1 answer
  • The cost for 3 shirts is $19.50. Find the unit rate of cost per shirt.
    7·2 answers
  • PLZ HELPPPPP
    15·1 answer
  • A rectangle is...... a rhombus.<br><br> Always<br> Sometimes<br> Never
    15·1 answer
  • Can someone help me with this
    8·1 answer
  • light bulbs usually cost $2. They are on sale for 0.50 of the regular price. What is the sale price? Is this a better price than
    11·1 answer
  • WILL MARK BRAINLIST ! Carissa also has a sink that is shaped like a half sphere. The sink has a volume of 20003π in3. One day th
    5·1 answer
  • Here are some equationsfor you to solve. each problem takes two steps. First simplify the equation by combining like terms. Then
    14·1 answer
  • Help please I will give you the brainliest
    13·1 answer
  • I’ll give u the crown
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!