1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zhannawk [14.2K]
3 years ago
15

Please can someone help me with his i really need it

Mathematics
1 answer:
Novay_Z [31]3 years ago
5 0

Answer:

0.34

Step-by-step explanation:

iff we think of them all as a percentage then it looks like

25% + 17% + 21% + 3%

then you add them to get 66%

now you know you are missing 34% to make up the rest of the area.

You might be interested in
fred has $28 to buy sketch paper for his art class. Each sketch pad costs $9. how many sketch pads can he buy?do not include uni
Tanzania [10]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

9/3=3.11111111 round it and you get 3

8 0
3 years ago
Write an equation of the line that passes through each pair of points. (5,-4) and (-3,0)
PtichkaEL [24]

Answer:

y=1/2x+3/2

Step-by-step explanation:

use the slope formula m=y2-y1/x2-x1 and get the slope. then plug in one set of points for y and x for (b)

6 0
3 years ago
Perform the indicated operation.
rewona [7]

Answer:

your answer should be 7 1/24

6 0
3 years ago
The weight that can be safely supported by a​ 2- by​6-inch support beam varies inversely with its length. A builder finds that a
maw [93]
800/6=x/16         6x=12800          divide and get 2133   1/3
7 0
4 years ago
You have a part-time job painting block towers. Each black has dimensions of 5cm by 5cm by 5cm. You MUST paint all exposed faces
Elanso [62]

Answer:

stuff i be steelin ur points

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If you buy six pens and one mechanical pencil, it will cost $9. If you buy four pens and two mechanical pencils, it will cost $8
    12·1 answer
  • Help me plz i cant work it out
    13·1 answer
  • A camper paddles a canoe 2 miles downstream in a river that has a 2-mile-per-hour current. To return to camp, the canoeist trave
    13·1 answer
  • A store sells 8-foot boards for $2.40 each. What is the cost per foot?
    6·1 answer
  • Mrs. Randall bakes a peach pie. The diameter of the pie is 9 inches. If Mrs. Randall cuts the pie into 6 pieces, what will be th
    6·1 answer
  • Tell me a joke, first to answer will get brainliest
    5·2 answers
  • A local bookstore tracked the type of payments people make at their store. Out of 100 people, 40 paid with cash, 55 paid with a
    11·1 answer
  • Last year, 9 companies decided to include their coupon in a local coupon pack. Each company had to print 589 copies of their cou
    14·1 answer
  • 25 increased to 32..........
    7·1 answer
  • Sarah used 2.5 cups of cheese in a dish that serves 10 people. Amy used 1.6 cups of cheese in a dish that serves 8 people.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!