1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Advocard [28]
3 years ago
6

What is (1, 9) and (6, 34) written in slope intercept form? Thank you!

Mathematics
2 answers:
adoni [48]3 years ago
4 0
Slope =5
y int= (0,4)
Y=5x+4
Irina18 [472]3 years ago
3 0

Answer: y = 9

Good luck

You might be interested in
0.5 0.45 0.405 4.5 least to greatest
babymother [125]
0.405, 0.45 , 0.5 , 4.5 : Least to greatest!
5 0
3 years ago
Can someone please help me
mrs_skeptik [129]

Step-by-step explanation:

5x=4x+12(corresponding angle)

5x-4x=12

x=12

if it is correct answer then please follow me

6 0
3 years ago
Find the product of 9 and 583. <br><br> A. 64 <br> B. 592 <br> C. 5,247 <br> D. 5,347
Dmitry_Shevchenko [17]

Answer:

C. 5,247

Step-by-step explanation:

  1. Product = multiplication
  2. The product of 9 and 583: 9 × 583 = 5,247

I hope this helps!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
These both go together
Airida [17]

a) We know that the probability Jane will win is 0.2, and draws is 0.3, which leaves the probability of her losing to be 0.5 (1 - 0.2 - 0.3 = 0.5).

I'll begin by filling in for the first game:

win = 0.2, draw = 0.3, lose = 0.5

Next, we'll fill in for if she wins, draws, or loses the second game. The probabilities would be the same as the first game for the second game.

Win (0.2): win = 0.2, draw = 0.3, lose = 0.5

Draw (0.3): win = 0.2, draw = 0.3, lose = 0.5

Lose (0.5): win = 0.2, draw = 0.3, lose = 0.5

b) To find the probability that Jane will win both games, we need to multiply the probability of Jane winning the first game by the probability of her winning the second game.

0.2 x 0.2 = 0.04

Hope this helps! :)

6 0
3 years ago
Please show work<br> 26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\
Irina18 [472]
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Accounts Payable had a normal starting balance of $800. There were debit postings of $600 and credit postings of $300 during the
    7·1 answer
  • How do i rewrite a fraction?
    8·2 answers
  • The ratio of boys to girls in a group is 3:1. If there are 52 more boys than girls, work out how many people there are in total.
    7·1 answer
  • Which of the following numbers would be in the solution set to this inequality? Mark all that apply.
    9·1 answer
  • What is the length of a side of the pentagon?
    9·1 answer
  • Solve for the slope between the two orderd pairs: (5,3) (8,5)
    13·1 answer
  • Keep getting stuck on dividing the fractions to simplify them
    15·1 answer
  • A company that makes hair-care products had 9,000 people try new shampoo Of the 9,00 people, 27 had an mild allergic reaction wh
    9·1 answer
  • PLS HELP!!! WILL MARK BRAINLIEST!!
    15·1 answer
  • In a house, there is a small statue in the shape of a cylinder. The cylinder has a diameter of 8 inches and a height of h inches
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!