Answer: $128
Step-by-step explanation: So first Bob earned 8 dollars. Then he started earning 10 dollars a day every week for 2 weeks. that would have been 148 dollars (plus the 8 dollars he earned in the beginning), but he took a break once a week, subtracting 20 dollars from his pay, giving him 128 dollars in total.
Let me know if this was helpful! :D
Answer:
8 and 16 are not equal to 24
The total cost to host the college is $341.1. The price of the student round trip fare is $304 and the taxi fare is going to cost you $12.6
<span>1/10 milk goes into each cup because 1/5 x 2 is 2/10 and 2/10 divided by 2 is 1/10 and that is your answer....Hope this helps!!!</span>
The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).