Answer:

Step-by-step explanation:
(-14) ÷ (-34)
14/34
= ⁷/17
Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound
For the answer to the question above asking wWhat is the length of a room that is 8.8 cm long and 3 cm wide on the blueprint if <span>a blueprint, the scale indicates that 8 cm represent 16 feet?
</span>The room is 22.4 feet long
8cm=16ft
9.8cm=?ft
8cm 9.8cm
______=______
16ft x ft
Cross multiply
8x=156.8
divide both sides by 8
x=19.6 ft
55.. i am pretty sure. if i’m wrong you could slap me
Answer:
2/5
Step-by-step explanation: Total outcomes=5
favourable outcomes=2
Therefore ,P(E)=2/5