1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Arada [10]
3 years ago
9

Please help me asap, i was absent the day we learned this and haven't been able to pick it up

Mathematics
2 answers:
Maksim231197 [3]3 years ago
7 0

Answer:

Your dead meat then...

Step-by-step explanation:

But I’m pretty sure its b?

sorry if it’s wrong

Ainat [17]3 years ago
3 0

Answer:

the answer is c took this before

You might be interested in
If you have 1996 cookies and someone takes away 2334
Lelechka [254]
-338 is the answer or you got no cookies <3
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Normal probability plots indicate that the sample data come from normal populations. Are the requirements to use the​ one-way AN
Mrrafil [7]

Answer:

No it is not satisfied

Step-by-step explanation:

The one-way ANOVA is used to measure whether the difference between the means of two independent groups are statistically significant.

For it to be satisfied, there has to be one independent variable which is categorical and one dependent variable. The dependent variable on its own has to be a continuous variable

The assumptions are:

1. Equal variance between population

2. Independence between observations

3. The random samples have to be gotten from a normal population.

4 0
3 years ago
Write an equation for the graph below.
topjm [15]

Answer:

y= 25x

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
At a movie theatre adult tickets cost $10 and child ticjets cost $6. Which equation can be used to find s, the number of dollars
timurjin [86]

Answer:

s = 10k + 30

Step-by-step explanation:

Cost of Adults ticket = $10 per adult

Cost of Ticket = $6 per child

Number of adults = k

Number of Children = 5

s = Total cost

Total cost = (Cost per adult * number of adults) + (Cost per child * Number of children)

s = ($10 * k) + ($6 * 5)

s = $10k + $30

s = 10k + 30

4 0
2 years ago
The typical pattern of costs for a monopoly can be analyzed by using: I) total cost II) fixed cost III) variable cost IV) margin
avanturin [10]

Answer:

ALL of the above

Step-by-step explanation:

The pattern of cost for a monopoly can be analyzed within the same framework as the cost of a perfectly competitive firm, by using total cost, fixed cost, variable cost, marginal cost, average cost, average variable cost

4 0
2 years ago
Other questions:
  • At the end of the summer.
    12·1 answer
  • What is the measure of
    7·1 answer
  • Look at the table. Make a conjecture about the sum of the first 15 positive even numbers.
    9·1 answer
  • Theo's mom brought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
    6·1 answer
  • Correct or incorrect? the difference of two numbers is always less than at least one of the numbers
    9·1 answer
  • Question 3 (1 point)
    12·2 answers
  • 4x + 5 = 6x – 7<br> solve for x
    15·1 answer
  • 7207689984 !!!!!!!!!!!!!!
    8·1 answer
  • The frequency of G3 is 196.00 Hz.
    15·1 answer
  • Jason has two bags with 6 tiles each. The tiles in each bag are shown below:
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!