Answer:
2 pounds Raspberry costs - 9.50. I pound Raspberry cost> 9.50 =4.75 2 ki 1 pound. Strawberries cost = 3.22. cost of Raspberry Jafrost of Strawberry). = 4.75.3.22 f. 53. Raspberry cost $ 1.53 more than strawberries.
Step-by-step explanation:
Answer:
This is the best solution for your question
Answer:
Honey I don't see nothing:)
Answer:
√245
Step-by-step explanation:
altitude on hypotenuse theorem:
m^2=7*35
m^2=245
m=√245