1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
insens350 [35]
3 years ago
11

QUICKLY 10 POINTS BRAINLIEST FOR WHOCER GETS IT RIGHT!!

Mathematics
1 answer:
klio [65]3 years ago
6 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

1:4

You might be interested in
You are choosing a song for your dance recital. Song A has 11 beats in 10 seconds. Song B has 7 beats in 6 seconds. Which song h
shusha [124]
Song B
7/6 is greater than 11/10
3 0
3 years ago
If 6 men finish a piece of work in 8 days, how long will it rake 4 men to​
Anna11 [10]

Answer:

6 men finish a piece of work in 8 days

1 men finish a piece of work in 8*6 days

4men will finish a piece of work in 48/4

days

..

which is equal to 12 days

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
SimplIfy [(-49)÷7]÷(-7)]
Marysya12 [62]

Answer:

I think the answer is 1

Step-by-step explanation:

-49÷7=-7

-7÷-7=1

4 0
3 years ago
Kristina deposits $850 into a savings account that has a yearly interest rate of 6.5%. determine the total amount of money that
Lerok [7]

Answer:

Answer is 33. 15

Step-by-step explanation:

So I added the number of days 18 months could have then multiplied by 6.5%

3 0
2 years ago
Christopher read 4 books in 2 months. What was his rate of reading in books per<br> month?
dangina [55]
Christopher read 2 books each month which mean 4 books in 2 months
8 0
3 years ago
Other questions:
  • I need help with my math question please will give brainlest answer award...
    13·2 answers
  • Determine the fraction for 0.54 in simplest form
    9·2 answers
  • Prove that if a and b are integers, then a^2-4b egal or non-egal 2
    15·1 answer
  • The question is in the image below.
    7·1 answer
  • You got paid $14.46 for 2 pounds of gummy bears. What is the unit rate?
    7·2 answers
  • The scale on a road map indicates that 2 inches = 30 miles. How many inches would represent 120 miles on this road map?
    6·1 answer
  • 1/4(z 3z) 7=−z 1 please help with this ive been stuck
    12·1 answer
  • ILL BRAINLIEST YOU IF YOU HELP ME PLEASE
    9·1 answer
  • Linda's account has a balance of −$45.50. If she owes the bank more than $30, her account gets closed. Which of the following is
    8·2 answers
  • 6) Carpeting costs $9.99 a yard. If Jan buys 17.4 yards, how much will it cost here (Round your answer
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!