3 red and 3 yellow don't get ur question cause think u should re say it
I think there are 480 different ways too have a pizza with one cheese and 3 toppings
RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive
Answer:
£510
Step-by-step explanation:
Simple interest = (principal × rate × time) / 100
Principal = £1700
Rate = 10%
Time = 3 years
Simple interest = (principal × rate × time) / 100
= (1700 × 10 × 3) / 100
= 51,000/100
= 510
Simple interest = £510