1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pie
2 years ago
8

− 4 /5 + 40/75 +100%

Mathematics
1 answer:
Reika [66]2 years ago
7 0

Answer:

0.266666666

Step-by-step explanation:

You might be interested in
How many triangles can a hexagon be cut into
yKpoI14uk [10]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Carolyn has $2.55 in her purse in nickels and dimes. The number of nickels is nine less than three times the number of dimes. Fi
Flauer [41]

Hi, the answer is ;

Answer:

12 dimes and 27 nickels

Step-by-step explanation:

.05N + .1d = 2.55

N= 3d - 9

0.05 (3d-9) + 0.1d = 2.55

0.15d - 0.45 + 0.1d = 2.55

0.25d = 2.55 + 0.45

0.25d = 3

D = 12

N = 3 (12) - 9

N = 36 - 9

N = 27

5 0
3 years ago
How can you display data in a Histogram?
Nata [24]

Answer:

You can display data in a histogram by labeling the x and y axis with your numbers provided. Then you put in the amount of numbers.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
An office building has the same number and size of offices on each floor. If there are 21 offices on the first 3 floors, then wh
zhenek [66]

Answer:

70 offices

Step-by-step explanation:

21 ÷ 3 to get amount per floor, 7 per floor, 7 × 10 = 70, 70 offices

6 0
1 year ago
Divide. Write your answer as a fraction or mixed number in simplest form. -4/5 divided by 16/15
ale4655 [162]

Answer:

-0.75

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the slope of the line that contains the points named e 0, 0 f a, b​
    14·1 answer
  • Theo's mom brought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
    6·1 answer
  • A bottle of wash cost 2.88 and contains 12oz how much does it cost per ounce.write as a unit rate
    10·2 answers
  • Simplify the expression 11(3p + 5x) + 4x - x
    8·2 answers
  • La empresa González se dedica a la fabricación y venta de mesas para jugar domino. Luego de un estudio, determinaron que el cost
    9·1 answer
  • In a 30-60-90 right triangle, the side opposite the 30- degree angle is?
    9·2 answers
  • Draw a graph of the linear equations x – 4y + 10 = 0 and x + 4y – 10 = 0. Find the coordinates of the vertices of the triangle f
    5·2 answers
  • No it wouldnt because quadrant one is ++ so how is it that
    11·2 answers
  • 2x + y = 9<br> 5x + 3y = 26
    10·1 answer
  • If a car travels at an average
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!