Answer:
10 cups
Step-by-step explanation:
Answer: $4.9 each towel
Step-by-step explanation:
You divide 19.6 by 4
Answer:
The 12 egg offer.
Step-by-step explanation:
Find the unit price for each. Then make them common denominators. Like 3 eggs for 2 dollars is for 1 egg, 2/3 dollars. After getting the unit price for all of them, get the common denominators of 24. Then we see which numerator is the lowerst, since we want the lowerst price. We find 12/24, or the 12 egg offer.
Answer:
sorry I can't help you because the diagram is not there and I can't get the answer without it