1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
icang [17]
2 years ago
8

It Snowed 2.91 inches in January, and it

Mathematics
2 answers:
Mamont248 [21]2 years ago
5 0

this is the correctanswer

Gnoma [55]2 years ago
4 0

Answer:

9.67 inches altogether

Step-by-step explanation:

2.91 + 6.76 = 9.67

2.91

+6.76

--------------

 9.67

You might be interested in
PLEASE HELP ME WITH THIS WILL GIVE 30 POINTS
maxonik [38]

Answer:

i think the area is 21 srry if im  wrong

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
What is the value of a <br><br> 27.5<br> 45<br> 90<br> 30
11111nata11111 [884]

Answer: I would say 45 is the correct answer

Step-by-step explanation:

It matches up with the angle on the left side of the paper and is not quite the same at the other answers. I hope this helped ;)

6 0
3 years ago
Find the perimeter of the figure. Round your answer to the nearest tenth.
zloy xaker [14]
Counting the straight sides gives you 23 units and using the distance formula on the bottom side gives you about 11.18 units. 23+11.18=34.18 and round that to the nearest tenth to get the answer of 34.2 units.
8 0
2 years ago
41 is 163 added to y
fomenos

Answer:

y + 163 = 41

Step-by-step explanation:

I think you are correct. It should be y + 163 = 41

3 0
2 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B-2x%5E%7B2%7D%20%7D%7B-4x%5E%7B2%7D%20%7D" id="TexFormula1" title="\frac{-2x^{2} }{-
kakasveta [241]
Are you looking to simplify it? If so I think the answer would be 1/2.
7 0
2 years ago
Other questions:
  • you find 24 coins in your desk drawer. If roughly 16% of the coins are dimes, how much money do you have in dimes?
    5·2 answers
  • How do you solve 5y+34=-2 (1-7y)
    9·2 answers
  • Which is the completely factored form of 3x^2-12x-15
    12·1 answer
  • Which point is a solution to y&lt;4x+5
    15·1 answer
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate
    14·2 answers
  • MSL7
    15·1 answer
  • A local anime fan club surveyed its members regarding their viewing habits last weekend, and the following information was obtai
    12·2 answers
  • Help please BRAINLEISTTTTT
    14·1 answer
  • Help me please<br><br>This is indistinguishable to another one of my posts but not the same
    9·1 answer
  • I will mark you brainly Answer the following questions. Questions What is an amount between $2 and $10? (A) __________ What is a
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!