Unit rate the the price for one thing, so we'll have to find the price for one ounce.

Just follow it:

It cost $.50 for one ounce.
Tell me if this helps!!
Answer:
$8700
Step-by-step explanation:
Associates cost $800 each, you have 9 associates, so multiply 800 by 9 which gives you: $800x 9= $7200.
Partners cost $1500 each, you have 4 partners, so multiply 1500 by 4 which gives you: $1500x 4=$6000.
Then add the two together like this: $7200+$1500= $8700.
350/100 = 350%
350% is the percentage of 50 over 100
Answer:
probability the student plays both instruments is [
]
<h2>
<u>
Explanation</u>
:</h2>
students who play both instruments = total students - flute players - piano players - students who play neither instruments
students who play both instruments
→ 31 - 4 - 14 - 7
→ 6 students play both instruments.
probability:
<h2>→

</h2><h2>→

</h2>