1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
damaskus [11]
3 years ago
10

Answer for brainliest

Mathematics
1 answer:
Vikentia [17]3 years ago
3 0
The answer is c

25/5 is 5

So 5>4
You might be interested in
PLEASE HELP MEEEEE!!
vovangra [49]
It appears you are doing well. You have already gotten the eighth answer! If you need any other help you can ask me.
7 0
3 years ago
I need help with 50. I don't know how to figure it out
Nikolay [14]
The answer is in the picture

8 0
4 years ago
Can someone explain this step by step please
levacccp [35]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Since x=-2

-2+3y=4

Add 2 on both sides

3y=6

Divide 3 on both sides

y=2

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is y=2(x+1)^2 in standard form
Setler79 [48]
Y=4x+4
I think this is it u just have to simplify to get it to y=mx+b
5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Se considera numerele naturale x=4 si y=6. scrieti raportul numerelor x si y
dimaraw [331]

Answer:

x/y = 4/6 = 2/3

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • X equals 4, 2, -3 and 0
    13·1 answer
  • A company buys pens at the rate of $6.50 per box for the first 10 boxes, $5.50 per box for the next 10 boxes, and $4.50 per box
    5·1 answer
  • How do i find the midpoint of the line segment whose endpoints are (5, 9) and (-3, 7)
    14·1 answer
  • 13 is the same as 1÷3. <br> What is the exact quotient in decimal form of 1÷3?
    15·2 answers
  • What is the quotient of 4 and 2/3 divided by 2/3???
    14·2 answers
  • Your estimate of the market risk premium is 9%. The risk-free rate of return is 4% and General Electric has a beta of 0.7. Accor
    5·1 answer
  • Based on the table, what is the unit rate for one gallon of gasoline?
    12·2 answers
  • at the convince store, 24 pack of water bottles are selling for $3.99 for 1 pack, or $9.99 for 3 packs. hiw much money per pack
    15·1 answer
  • (5,65) (7,71) slope
    12·1 answer
  • Method to use f(x) =-2x-2
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!