1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
exis [7]
3 years ago
14

Please help now thank u

Mathematics
1 answer:
Anastaziya [24]3 years ago
7 0

Answer:

ans  23 this is the ans

Step-by-step explanation:

You might be interested in
megans insurance company pays for 90% of her knee surgery after she pays an $800 deductible how much will Megan pay for surgery
algol [13]

Answer:

Megan will have to pay $2, 260 for surgery.

Step-by-step explanation:

1. Translate percent into decimal:

90% -> 0.9

2. Multiply (to find out how much the insurance company pays):

(0.9)(14, 600) = 13, 140

3. Subtract:

14, 600 - 13, 140 = 1, 460

4. Add (to find out how much Megan pays):

1, 460 + 800 = 2, 260


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is an equation of the line that passes through the points ( −4 , − 6 ) and (4,4)?
kherson [118]

Answer:

y=5/4x-1

Step-by-step explanation:

-6-4/-4-4 = -10/-8 = 5/4 (slope)

y=5/4x+b

4=5/4(4)+b

b=-1

y=5/4x-1

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is the radius of 28??
olganol [36]
The radius is 14, if the diameter is 28. The radius is half of the diameter
7 0
3 years ago
Which of the following is the solution to the equation - y = 24?
Naddik [55]

Answer:

The Answer to this equation Y = 32

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
If f(x)=3x+1 then f(a+h)-f(a)
Varvara68 [4.7K]
F(x) = 3x+1
put x = a+h
f(a+h)  = 3(a+h) + 1
f(a+h) = 3a + 3h + 1
put x = a
f(a) = 3a + 1
f(a+h)-f(a) = 3a + 3h + 1 -(3a+1)
f(a+h)-f(a) = 3a +3h + 1 - 3a -1
f(a+h)-f(a) = 3h
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Karl has $400 in a savings account. The interest rate is 10%, compounded annually. Which type of model best fits this situation?
    12·2 answers
  • Write the expression in complete factored form.<br> 2p(n + 9) + q(n + 9) =
    14·2 answers
  • The price for 3 pounds of apples is $3.99. What is the unit rate?
    14·2 answers
  • Consider the diagram and proof by contradiction.
    14·2 answers
  • Let m=x²-5. which equation is equivalent to (x²-5)²-3x²+15=-2 in term of m?
    5·1 answer
  • What is the solution of the inequality shown<br> below?<br> c+2 &lt; -1
    11·1 answer
  • Find the value of x. Give reasons to justify your solution. b ∈ ac, d ∈ fa
    13·1 answer
  • ASAP <br><br>options: <br>left<br>right<br>up <br> down​
    5·1 answer
  • Natasha was thinking of a number. Natasha divides by 5, then adds 11 to get an answer of 11. What was the original number?
    8·1 answer
  • I’ll rate u 5 stars quick response really fast what is the domain image
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!