1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
siniylev [52]
3 years ago
15

What is the answer to “4 1/8 + 2 1/3?”

Mathematics
1 answer:
uranmaximum [27]3 years ago
4 0

Answer:

12.125

please mark me brainliest and follow me my friend.

You might be interested in
Please answer these 2 questions. Will mark brainiest. Thank you!!
Ivahew [28]
1. Answer A and C
2. Answer B
Sorry if I’m wrong
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP! Sam needs
elixir [45]

Answer:ooff

Step-by-step explanation:

1+1=2

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write an inequality to represent the graph below.
Yanka [14]

Answer:

The answer to your question is letter C

Step-by-step explanation:

Process

1.- Find two points of the line

A ( 0, -3)   B ( 2, 2)

2.- Find the slope of the line

    m = \frac{y2 - y1}{x2 - x1} = \frac{2 + 3}{2 - 0}

    m = \frac{5}{2}

3.- Find the equation of the line

    y - y1 = m(x - x1)

    y + 3 = 5/2(x - 0)

    y + 3 = 5/2 x

    y = 5/2 x - 3

4.- Convert the line to an inequality, we want the upper area so use ">"

    y > 5/2 x - 3

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please asap!!!!!!!!!!!
elena55 [62]

1.65 i think but i might be wrong

3 0
4 years ago
A rate compares two types of measurements. Many grocery stores list unit rates for products on their shelves. If a 16oz can of g
KengaRu [80]

Rate is a ratio of different units ( a quantity times a quantity), such as miles per hour.

Unit rate is a rate with a denominator of 1.


To find unit rate, divide the total cost by the quantity:

0.89 / 16 = 0.0556 per ounce.



3 0
3 years ago
Other questions:
  • 1) (−12) + 7 what is the answer to this problem
    14·2 answers
  • Factorise the expression fully; 72ab-36bc+48bd​
    6·1 answer
  • What is the solution to the inequality 15y-9<36
    10·1 answer
  • Graph the line with the slope -3/4 passing through the point (4,-1)
    10·1 answer
  • Using one complete sentence give a mathmatical definition of zero
    15·1 answer
  • What is the solution of the equation sqrt 2 x+4-sqrt x=2
    11·1 answer
  • Help please ASAP!! ​
    9·1 answer
  • 5 1/4 divided by 2 3/8
    14·1 answer
  • Plz help i need help on math plz help frist one get bainys
    9·1 answer
  • Plz help with part b
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!