1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kirza4 [7]
3 years ago
7

You take a bite of a cookie and begin to crush it between your teeth making smaller bits in your mouth.

Mathematics
1 answer:
timofeeve [1]3 years ago
5 0
Physical, you aren't changing the substance, you are just changing the shape of the cookie
You might be interested in
H
Sav [38]

Answer:

What is the perimeter of a rectangle that is 18 inches wide and 23 inches long?

P = 2(l+w)

l = 23, w = 18

P = 2(23 + 18)

P = 2(41)

P = 82

So the perimeter of the rectangle is 82 inches.

Hope this helped! Have a great rest of your day! :)

5 0
3 years ago
Please help me! Reward will be brainliest!
puteri [66]

Answer:

(9, 12)

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the median,mode, and range for each set of number
4vir4ik [10]
5, 5, 9, 12, 18, 22, 25 put numbers in order least to greatest
25 -5 = 20 that is the range
12 is the middle number this is the median
5 is the mode, it is the number that is repeated the most
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can you please help​
Xelga [282]

Answer:

8

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help please
crimeas [40]
Answer is 5 because the other sides are 9 each
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the value of p in the linear equation 24p + 12 – 18p = 10 + 2p – 6?
    15·1 answer
  • I don’t understand what to write
    9·1 answer
  • Which table represents a linear function?​
    10·1 answer
  • a jar contains 8 nickels, 10 dimes, 6 quarters, and 22 pennies. a coin is chosen randomly from a jar, what is the probability th
    11·2 answers
  • Can someone help me with these questions
    9·1 answer
  • An 8-pack of beaded necklaces costs $7.60. What is the unit price?
    11·1 answer
  • Jane has 6 more than twice the number of pairs of shoes that Mary has.
    9·1 answer
  • Solve the iniquality 6x - 8 > 4x + 26
    5·2 answers
  • 2. Here is an inequality on a number line.
    5·1 answer
  • Find the measure of the missing angles.<br> 147°<br><br> d =<br> e =<br><br> f=
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!