1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aleksklad [387]
2 years ago
11

Kdbftsbfgsbfgsbfgsbfgsfbtsbftsrtnryn

SAT
1 answer:
belka [17]2 years ago
4 0

Answer:

hmm.. this is a hard one.. hfurogrnewuwbgreuoanbimo

Explanation:

hiogrnei;baugreneageriulsgnrhbgrel

You might be interested in
Which institution will most likely have the lowest sticker price?
Fed [463]

Answer:

A. Public 4-year university.

Explanation:

Hope that's right. :)

8 0
2 years ago
Which of these is an agent of chemical weathering?.
Ivanshal [37]
<h2 /><h3>Which of these is an agent of chemical weathering?</h3>

<h3><em>Answer</em><em>;</em><em> </em><em> </em><em> </em><em>The primary agents in chemical weathering are water, oxygen and acids. Explanation: These react with surface rocks to form new minerals that are stable in,or in equibrilium with the physical and chemical conditions present on the earth's surface</em></h3>

<h3><em>Hope</em><em> </em><em>it's</em><em> </em><em>helpful</em><em> </em><em>to</em><em> </em><em>you</em><em> </em><em>please</em><em> </em><em>rate</em><em> </em><em>me</em><em> </em><em>and</em><em> </em><em>like</em><em> </em><em>my</em><em> </em><em>answer</em><em>.</em><em>,</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em></h3>
3 0
1 year ago
I don't want to do chorse but how do I get money also not from a Job
podryga [215]
If you want money get a job instead of being lazy cuz you gone have to get one sooner or later or your not going anywhere in life
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
3x+4y=23 <br>2y-x=-19 <br>what is the solution (x,y) to the system of equations above?
Zanzabum
3x+4y=23
2y-x= -19/ multiply -2

4y + 3x = 23
-4y - 2x = 38
_______________
X = 61

2y - x = -19
2y - 61 = -19
2y = 61 -19
2y = 42

Y = 21
3 0
3 years ago
A bakery offers a sale price of $3. 50 for 4 muffins. What is the price per dozen.
Musya8 [376]

Answer:

$10.50

Explanation:

all you have to do is 3.50 x 3

8 0
2 years ago
Other questions:
  • An apple, potato, and onion all taste the same if you eat them with your nose plugged
    9·2 answers
  • 2. Yogurt manufacturers, food scientists; and government
    6·1 answer
  • What is TRUE about the three main components of money management?
    9·2 answers
  • What is being honest​
    15·2 answers
  • Carina has discovered a mixture of nutrients that can be added to soil to make plants grow larger and stronger. She would like t
    6·2 answers
  • The size of a tv screen is given by the length of its diagonal
    14·1 answer
  • Mr. reams mixes 12 cups of paint in a large bowl. he uses the paint to fill 40 small dishes with 2 fluid ounces of paint each. h
    13·1 answer
  • Read the article and use the information to answer the following questions. aquatic biomes describe the parts of an ecosystem fo
    13·1 answer
  • If you dig a siz foot hole how deep is it?
    15·1 answer
  • Select the correct statement(s) regarding a DS0.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!