1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MakcuM [25]
2 years ago
9

a movie package can be added to a customer’s cable tV service for a cost of $8 per month. How much will the additional movie pac

kage cost for thirteen months?
Mathematics
1 answer:
Aleks04 [339]2 years ago
8 0
U should look this on the internetttttttttttt
You might be interested in
Mr Turner buys 12 pencils for $0.57 each . He pays with a $10 bill how much change would he revive
Delvig [45]
12(0.57)= 6.84

10-6.84= 3.16

Mr. Turner’s change is $3.16.


Hope this helps!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A ball is thrown from an initial height of 3 feet with an initial upward velocity of 37 fts. The ball's height h (in feet) after
tatyana61 [14]

Answer:

t=(37+root89)/32,(37-root89)/32

Step-by-step explanation:

Solve the equation:

23=3+37t-16t^2

5 0
2 years ago
a man drives x miles the first day, y miles the second day, and z miles the third day. the averge mileage covered per day is
statuscvo [17]
The average mileage covered per day is = number of miles / number of days.

The average mileage covered per day is =(x+y+z)/3
6 0
3 years ago
2x+3y=15<br> x+y=6<br> work out the values of x and y
Anna [14]

Answer:

x=3

y=3

Step-by-step explanation:

x = 6-y

-plug in (6-y) into first equation

2(6-y)+3y = 15

12-2y+3y=15

-2y+3y = 3

y=3

x=6-3

x=3

double check:

(2*3) + (3*3) = 6 + 9 = 15

3 + 3 = 6

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Arrange 34,23,42,35,41,19,23 7.3 4.02,5 in ascending order​
Bond [772]

4.02, 5, 7.3, 19, 23, 23, 34, 35, 41, 42

(Numbers are organized in ascending order from smallest to largest)

8 0
3 years ago
Other questions:
  • How the bloody hell do I answer these? Please explain how you did it.
    10·1 answer
  • Rick spent $22.50 to purchase 9 toy robots. What is the unit rate for each toy robot purchased?
    5·1 answer
  • The midpoint of the line segment at (1,7) and (5,5) is A) (3,6) B) (2,6) C) (3,1) D) (2,1)
    5·1 answer
  • Factor the trinomial below.
    7·2 answers
  • PLSSSS HELPPP MEEEEEE
    5·1 answer
  • Restrictions on x for xsquared -1/x-1
    13·1 answer
  • What is 12/25 divided by 4
    12·2 answers
  • There are 500 students at a club. There are 100 more boys than girls. How many girls.
    7·1 answer
  • Can anyone help me please
    14·2 answers
  • Please answer this i need helppp
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!