1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
barxatty [35]
2 years ago
14

Nevermind i got it wrong

Mathematics
1 answer:
Alenkasestr [34]2 years ago
3 0

Answer:

alright

Step-by-step explanation:

jets go brrrrrrrrrrr

You might be interested in
Simplify <br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%283x%20%5E%7B2%7D%20%29%20%5E%7B3%7D%20" id="TexFormula1" title="(3x ^{2} ) ^{3}
Stels [109]
First two are the explanation and the last one is the answer :)

8 0
2 years ago
Write two different equations to describe each situation. a) You buy 3 identical shirts and 2 identical pairs of socks and spend
Ronch [10]

Answer:

3x + 2y = 38,  3a + 2b = 38

Step-by-step explanation:

An equation may be defined as a statement that shows two mathematical expressions to be equal. It is to equate one thing to another thing.

In the context, two different equations for the situations are :

i). Let the shirt be represented by x

   And the socks be represented by y

Therefore, according to the question,

   3x + 2y = 38

ii). Let the shirt be represented by a

   And the socks be represented by b

Therefore, according to the question,

   3a + 2b = 38

7 0
3 years ago
SOMEONE PLEASE HELP ME
slava [35]

Smart Dot, multiply the cost per hour by number of hours (t) and add to the monthly fee:

C = 0.50t + 12

Communication plus: Multiply the cost per hour by number of hours (t)

C = 2.50t

5 0
3 years ago
Please explain a 2 column proof
Anna [14]

Answer:

2 column proof is a logical argument consisting of statements and the reasons to show why those statememts are true.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
What is the value of a in the figure shown?
Lemur [1.5K]

Answer:

Step-by-step explanation:

z = 180 - (180 - 114.8) - 45.6 = 114.8-45.6 = 69.2°

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Conner bought a birthday card for $2.19,gift wrap for $3.89,and a game for $13.13. Estimate the total cost
    10·1 answer
  • What is the gcf of 18a, 20ab, and 6ab
    6·1 answer
  • Lola takes the train from Paris to Nice. The distance between the two cities is about 920,000 meters. If the train travels at a
    13·1 answer
  • _______________: a group of people working together to achieve specific goals. a. Grapevine b. Compatible c. Lateral d. Organiza
    12·2 answers
  • I’am between 750 and 850. I have 3 ones and no tens.
    13·1 answer
  • After 8 years, ofelia earned $980 in simple interest from a cd into which she initially deposited $7000. what was the annual int
    5·2 answers
  • A 8-oz jar of peanut butter costs $3.18. What is the cost per ounce?
    10·1 answer
  • What is the decimal value of sin S?<br> (Round your answer to the nearest thousandth if necessary.)
    10·1 answer
  • What are the solutions of the equation? x² – 21 = –4x
    8·2 answers
  • Which of the following illustrates the truth value of the given conditional statement?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!