1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Crank
2 years ago
7

Please answer Will give brainlst

Mathematics
1 answer:
Ronch [10]2 years ago
4 0

Answer is in the picture bellow

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is 3 times 7 plus 5 minus 2 subtracted by 3 plus y y equals 106
Rashid [163]

Answer:

127

Step-by-step explanation:

3 x 7 + 5 - 2 -  3 + y

y = 106

3x7 = 21

21 + 5 = 26

26 - 2 = 24

24 - 3 = 21

21 + 106 = 127

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Am solving this problem correct
cestrela7 [59]
A) The degree of the first term is... 1
first \ term = 3t
The degree of the second term is... 2
second \ term = t^2
The degree of the third term is... 4
third \ term = t^4

b) The leading term of the polynomial is... 7t⁴
The leading coefficient of the polynomial is... 7

c) The degree of the polynomial is... 4
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jonathan goes to the store and purchases 3 pencils for 0.28 each, and y number of erasers for 0.38 each. Write an expression tha
laiz [17]

Keywords


linear equation, variables


Step 1


Define the variables


Let


x-----> number of erasers


y-----> total cost


we know that




 ------> this is the linear equation that represent the situation


therefore


the answer is y = 0.84 + (0.38)x



5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need help please thanks.
ANTONII [103]

Answer:

a: 72 degrees

6 0
2 years ago
Plz help! Will give brainlest
AnnZ [28]

Answer:

99 Sorry if im wrong

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Is y=6/5x proportional
    8·2 answers
  • Sophia wanted to knit a scarf 1 meters long. On Monday, she knit
    9·1 answer
  • Please I need help I been stuck on this problem for 40 minutes
    7·2 answers
  • How would i solve this?
    12·1 answer
  • The cost of 9 scarves is $96.75. What is the unit price?
    8·1 answer
  • What is the scale factor in the following dilation the smaller triangle is the pre image
    5·1 answer
  • Plz help me out it would be a help!!
    8·1 answer
  • I need help asap math sucks and is hard<br> 8th grade math
    5·2 answers
  • 15 points do all pls
    11·1 answer
  • The data set below shows the admission price​ (in dollars) for​ one-day tickets to 10 theme parks in the United States. What is
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!