1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OLEGan [10]
3 years ago
10

ROUND YOUR ANSWER TO THE NEAREST TENTH

Mathematics
1 answer:
Alenkasestr [34]3 years ago
7 0

Answer:8 I think, sorry it it is wrong

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help me with this question please
zheka24 [161]

*im sorry but I cant see the bottom number but I'll consider it as x

tan 45° = 3/x

x = 3/tan45

x is 3

hope this helps :)

5 0
3 years ago
Find the area of the rhombus
professor190 [17]

Answer:

108

Step-by-step explanation:

none. I looked it up...so ion know lol. Im just tryna get these 50 points for sum reason...

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
How much cash did Vera receive?
Ber [7]

There is a box labeled * Less Cash Received in the deposit ticket. The number in this box would be the amount of cash Vera received.

The number in this box is 80.00.

Vera received $80.00

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 18123÷20 can you please write it our
-BARSIC- [3]
906.15 that’s your answer
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
You are running a concession stand at a basketball game. You are selling hot
Nuetrik [128]

x= hot dogs

y= soda

Total sold

1 x + 1 y = 87 .............1

2 x 0.50 y = 78.50 .............2

Eliminate y

multiply (1)by -0.50

Multiply (2) by 1.00

-0.50 x -0.50 y = -43.50

2 x + 0.50 y = 78.50

Add the two equations

1 x = 35.00

/ 1

x = 35.00

plug value of x in (1)

1 x + 1 y = 87

35 + y = 87

y = 87 -35

y = 52

y = 52.00

x= 35 hot dogs

y= 52 soda

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Help please ASAP<br> thanks!
    12·2 answers
  • Round $8.597 to the nearest cent<br> $8.60<br> $8.59<br> $8.69<br> $8.50
    12·1 answer
  • Simplify each product and write each expression in standard form, show your work please
    12·1 answer
  • Susie buys 1/2 lb of tomatoes for $1.99, what is the unit rate of the tomatoes?
    6·2 answers
  • If an object is moving at the speed of 36 kilometers per hour, how many meters does it travel in one second?
    7·1 answer
  • SOMEBODY PLEASE HELP MEEEEEE
    12·2 answers
  • I need help with Geometry
    13·1 answer
  • I like Pho shudbixbuebxubeuxbuebxube
    11·2 answers
  • PLEASEEEEEEEEEEEEEE HELP
    6·1 answer
  • edgar rolls two six-sided number cubes. What is the probability that he rolls a 5 on the first cube and a number greater than 4
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!