1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OLEGan [10]
3 years ago
10

ROUND YOUR ANSWER TO THE NEAREST TENTH

Mathematics
1 answer:
Alenkasestr [34]3 years ago
7 0

Answer:8 I think, sorry it it is wrong

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the weight of a square on this hanger if a triangle weighs 3 grams?<br>​
Sedbober [7]

Answer:

it would be 36grms

Step-by-step explanation:

2 triangles makes a square

count how many sides in a cube

multi. how many triangles are in a side to how many sides

times how many triangles to how much grams each triangle weights

3 0
3 years ago
A customer wants to purchase a pair of shoes that cost $45 and the state sales tax is 7%.
Rasek [7]

Answer:

$22.84

Step-by-step explanation:

The tax is calculated by 0.075 * 21.25 = 1.59375 or $1.59. So the total bill is the cost of items purchased plus tax, which is $21.25 + $1.59 = $22.84.

3 0
3 years ago
A=4 c=3 <br> a-c?<br><br><br><br><br><br><br><br><br><br> AAAAAAAAAAAAA
katrin [286]
A-c=1 is the awnser
6 0
3 years ago
BRAINLIEST!!! Plz help ASAP
Svetllana [295]

Answer: R = (4, 5)

Step-by-step explanation: Midpoint is simply the center of a line. So, the equation for it is ((x1+x2)/2, (y1+y2)/2). Hence for this,

x coordinate- (6+x)/2=5

                        x=4

y coordinates- (9+y)/2=7

                         y=5

And therefore R is (4, 5)

6 0
3 years ago
When adding vegetables to a footlong (30 cm) sandwich, how many ounces or slices of vegetables do you use? select all that apply
MA_775_DIABLO [31]
A footlong sandwich will fit other ingredients besides vegetables, such as 4 slices cheese or 4 strips of beacon, but if we only talk about vegetables, you can 1.5 oz. Lettuce and 1 oz. Onion, 6 slices each; Tomato, cucumber, pickles, pepper, olives, jalapeños.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve the equation 6t-1/6=9
    14·2 answers
  • Nadia bought 4.3 ponds of ham on Tuesday and 1.7 ponds of ham on Wednesday. She spent a total of $41.94. What was the price of t
    15·1 answer
  • Hey guys I need help! I'm having so much trouble with understanding this...
    8·1 answer
  • HELP ILL GIVE BRAINLIEST Isabel can read 3.82 pages of a book in a minute. If she read for 2.70 minutes, how much would she have
    8·1 answer
  • Simplify the expression.<br> - 2.3f + 0.9f - 15-9
    5·1 answer
  • Write the following ratio using two other notations.<br> 3 to 2
    9·1 answer
  • $19.92 for 2.4 pounds of walnuts what is the price per pound of walnuts
    8·1 answer
  • With work please, thank you :)
    11·1 answer
  • Which function corresponds to the graph below? help pleaseee!
    7·1 answer
  • Triangle rst is dilated by a scale factor of 5 to form triangle r's't'. side r's' measures 40. what is the measure of side rs?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!