Answer:
right side, bottom. curve
Step-by-step explanation:
3x + 11.63 = 20
3x + 11.63 - 11.63 = 20 - 11.63
3x = 8.37
by subtracting the 11.63 from both sides, this tells us how much the grapes cost....not per lb., but for the total of all the grapes.
Answer:
30 im pretty sure
Step-by-step explanation:
Answer:
the relation between them are
n(U) = n(X U Y) + n(xūy).
43.96 is what i got! im sorry if i got it wrong