1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
OleMash
[197]
3 years ago
14
The store charges $10.20 for a case of 24 bottles of natural spring water. What is the unit price for one bottle? Round your ans
wer to the nearest cent if necessary.
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
ipn
[44]
3 years ago
6
0
Answer:
Step-by-step explanation:
Send
Nikitich
[7]
3 years ago
5
0
Unit price is $0.43 per bottle
Send
You might be interested in
Shiela is 1.7m tall. Her son is 109cm tall. How many meters taller is Shiela than her son?
Tju [1.3M]
Shiela is 0.61 meters taller than her son.
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the least common multiple of 4, 27, 12.
ryzh [129]
The lease common multiple of the set of numbers is 108.
108/4=27.
108/27=4.
108/12=9.
7
0
3 years ago
A space shuttle orbits earth one time in 90 minutes how many times does it orbit earth in six hours
SOVA2 [1]
60 minutes=1 hour
360 minutes=6 hours
so 360 minutes/90 minutes
so your answer is 4 hours
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Select all names that apply to the Number <br> √4
never [62]
Answer:
Step by step explaination:
7
0
3 years ago
Read 2 more answers
What is negative 1 and three fifths divided by negative two thirds equals?
Rudik [331]
It's visually better to make it an equation.
-1 3/5 ÷ -2/3
The answer is 39/10.
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
Sarah rolls a die twice. What is the probability that she rolls a 3 and then an even number?
5
·
1 answer
The formula f=5280m can be used to convert a measurement of f feet to an equivalent measurement m miles. If an airplane flies at
7
·
1 answer
Suppose the manager of a gas station monitors how many bags of ice he sells daily along with recording the highest temperature e
13
·
1 answer
Pyramid math (algebra 1)
9
·
1 answer
Stacey is a resident at your medical facility where you work you are asked to chart the amount of solid food that she consumes f
5
·
2 answers
Some one help me please I'm having trouble
14
·
1 answer
Solve a^3=64 pleaseeevjelo
7
·
2 answers
What is the value of y?
11
·
1 answer
Explain your answer !!<br><br> Have a great day <br><br> Will give brainlst
8
·
1 answer
PLEASE HELP!! DUE SOON!!!
15
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!