1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
devlian [24]
3 years ago
7

Need help on this question.

Mathematics
1 answer:
hoa [83]3 years ago
7 0

Answer:

The constant difference is 8

Step-by-step explanation:

-6 + 8 = 2

10 + 8 = 18

You might be interested in
a. Miss Butler made a circle graph to show the grades on the term papers. There were 14 B's, 10 A's, and 8 C's.​
dexar [7]
I actually I’m really confused sorry can’t answer
5 0
3 years ago
A package of 6 pairs of insulated gloves costs 38.34. What is the unit price of the pairs of gloves?
devlian [24]

Answer:

6.39

Step-by-step explanation:

divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:

38.34/6=6.39

4 0
3 years ago
What is 5.5 divided by 3.5
Harlamova29_29 [7]

5.5 divided by 3.5 is 1.57142857 when solved, but when rounded, you will get 1.6, or 1.57.

Hope this helped!

Nate

5 0
4 years ago
Is it C or no? Can u help please
Westkost [7]
 the answer is Probably C.

7 0
3 years ago
What is the value of the expression 8-(2to the 3rd Power+48)divided by 8
dalvyx [7]
8-(8+48) = -48 then divide that by 8 and you get -6 as your result
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Many practical applications require calculations of area. Some of these calculations are straightforward, but others are more di
    14·1 answer
  • If g(x) = -8x+1. Find g(-2).
    14·2 answers
  • After surveying students in her homeroom, Katie decided to use a number cube to predict the probability that a randomly chosen s
    14·2 answers
  • Members of a community center are planning a field trip to the zoo. More than 50 people will go on the trip. Ten people are prov
    11·1 answer
  • Evaluate the expression 3.14(a2 + ab) when a = 4 and b = 3.
    13·2 answers
  • Sara has 20 sweets.
    6·2 answers
  • A department store purchases a coat for $75. To make a profit, the price is increased by 133%. What is the new price of the coat
    7·1 answer
  • How do i solve this (Tamgent Segment)​
    12·1 answer
  • Evaluate the expression when m=-6.3 and n= 5.6.<br> -3n+2m
    6·1 answer
  • The SI unit of length is ‘metre’.
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!