I actually I’m really confused sorry can’t answer
Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
5.5 divided by 3.5 is 1.57142857 when solved, but when rounded, you will get 1.6, or 1.57.
Hope this helped!
Nate
the answer is Probably C.
8-(8+48) = -48 then divide that by 8 and you get -6 as your result