Answer: The cost of 1 bottle of juice is $0.33 or 33 cents.
Step-by-step explanation: Divide the total cost by the amount of bottles of juice to find how much each bottle costs.
= 0.33
C ,fam im on the cite and everythanng,
Answer:
b
-28/9
Step-by-step explanation:
5+9b
-23
5+9b=-23
9b=-28
b=-28/9
The perpendicular line will have the x and y coefficients swapped and one of them negated. We can write the desired line as
9(x -6) -3(y -4) = 0
where the coordinates of the point of interest are (6, 4).
Dividing by 3, this is
3(x -6) -(y -4) = 0
3x -y = 14
An equation for the line of interest is ...
3x -y = 14
Answer:
gg8jhytufgkl
Step-by-step explanation: